prostor39

Fyzické divadlo: pantomima

available collective, Tomáš Wortner

úterý / Tuesday 18:30

Po dvou úspěšných semestrech Fyzického divadla jsme vyslyšeli vaše touhy a přání a přinášíme kurz zaměřený na pantomimu! Předchozí zkušenosti nejsou třeba, půjdeme od základů! Se zkušenými lektory projdeme nejprve technikou tělesného mimu – Mime Corporeal, která je základním stavebním kamenem práce s tělem a artikulací každého mima i pohybově zdatného herce, zabývat se budeme také fyzickým herectvím. Ve druhé polovině přejdeme k imaginární pantomimě a sami budeme mít možnost vytvořit krátkou pantomimickou etudu!


PŘIHLÁŠENÍ:

Studenti a mladí profesionálové : 1200Kč – přihlásit a zaplatit kurz můžete na https://tep39.reservio.com/…/a17e88c3-0ab2-49cc-ad98…/

Dospělí: 2500Kč – přihlásit a zaplatit kurz můžete na https://tep39.reservio.com/…/bf159b83-6be9-49ad-b043…/


Naši lektoři:

LUKÁŠ ŠIMON
Lukáš se věnuje divadlu jako mim, herec, autor a pedagog v mnoha žánrech (nejen) pohybového divadla – clownerie, commedie dell´arte, fyzické divadlo, taneční divadlo či nový cirkus. Absolvoval Katedru pantomimy HAMU v Praze, kde se kromě hereckých a pohybových technik naučil různým přístupům k tělesnému projevu. Zde také několik let vyučoval předmět Pantomima a tělesný mimus. Výuce se věnuje také v dílnách žonglování, pantomimy a pohybového divadla, vyučuje cirkusové disciplíny v centru pro nový cirkus Cirqueon v Praze.
Je členem pantomimického seskupení Mime Studio, cirkusového souboru Sacra circus a mimem v pražském Divadle Image, pravidelně hostuje v Národním divadle nebo Rockopeře Praha. Kromě aktivní pantomimické a herecké činnosti se věnuje choreografii a pohybové spolupráci v různých stylech a žánrech divadla.
Aktuální inscenace: https://www.i-divadlo.cz/profily/lukas-simon/


ANNA KUKUCZKOVÁ
MgA. Anna Kukuczková, DiS. je absolventkou Vyšší odborné školy herecké v Praze a katedry Pantomimy a později katedry Nonverbálního divadla Akademie múzických umění v Praze. Zabývá se širokou škálou hereckých vyjadřovacích prostředků od činoherního herectví, recitace a zpěvu, přes tanec a fyzické divadlo po pantomimu.

Je spoluzakladatelkou pantomimické skupiny Kozel ve fraku, která se zabývá hledáním nových možností moderní pantomimy a česko-francouzského dua Duo Cabarécie, které se věnuje pantomimě se živou hudbou. Dále spolupracuje se skupinou Sacra Cirkus a Teatro Comico a externě pracuje v Národním divadle v Praze. Spolupracovala na projektech například s barokním uskupením Collegium 1704, Czech Ensemble Baroque, Victoria Ensemble, režisérem Davidem Radokem, mimem, režisérem a choreografem Radimem Vizváry a nebo třeba choreografkou Andreou Miltnerovou.

„Hranice žánrů pro mě neexistujou.
Splývají v jedno velký divadlo, který miluju.“


VOJTĚCH SVOBODA
Vojtěch Svoboda je mim, herec a režisér, absolvent Katedry pantomimy a nonverbálního divadla na pražské AMU. Jeho záběr je široký – účinkuje v žánrech pantomima, nonverbální divadlo, činohra, klaunérie, commedia dell´arte, tanec, opera, fyzické divadlo a loutkové divadlo.
Je zakladatel souboru Kozel ve fraku, zkoumající moderní pantomimu a nonverbální divadlo, kmenovým režisérem souboru Opera Studio Praha, jako externista vystupuje v Národním divadle v Praze a tvoří také se skupinami Sacra Cirkus a Teatro Comico. Sólově hraje jediné pantomimické představení z pera Václava Havla s názvem Perpetuum mobile a kromě Čech vystupoval například v Japonsku, USA, Francii, Německu, Arménii nebo na Filipínách.


ANTON ELIAŠ
Anton Eliaš se pantomimě věnuje už od 8 let. Vystudoval herectví na Konzervatoři a pokračoval studiem pantomimy na HAMU. Své zkušenosti obohacoval pohybovými dílnami u mnoha tvůrců (Miro Kasprzyk, Michal Hecht, Radim Vizvári, Milan Sladek….). Jako pohybový interpret vystupuje v Národním divadle či divadle Minor. Účinkoval v dílech předních českých i zahraničních tvůrců (Radim Vizváry, Magdalena Švecová, Dan Špinar, Martin Talaga,…)
Roku 2018 byl nominován ČTP na tanečníka roku.


 

Omlouváme se, TEP39 je od 1. 1. 2024 mimo provoz. Děkujeme za pochopení.

This will close in 0 seconds